Home arrow O volejbale arrow 100° Celzia
Sobota, 19 september 2020
 
 
Hľadáme talenty

Máte doma volejbaluchtivé
dieťa ?
Priveďte ho k nám !!!
0903 425 090
alebo
mailom

100° Celzia
Dali sme ich do laty alebo dopingová kontrola včera a dnes
Dali sme ich do laty.

Šéf Antidopingovej agentúry SR Dr.Miroslav Motyčík - pracovne ho budem volať Mirko - poslal opäť raz, túto sobotu, na prvé semifinálové stretnutie extraligy mužov VKP - Svidník, svoju lietačku. Zažil som už vo VKP, Doprastave viacero dopingových kontrol a musím konštatovať, že v sobotu 26.3.2011 si konečne, prvýkrát, dopingoví komisári plnili vzorne svoje povinnosti a pracovali v duchu litery zákona a patričnej vyhlášky o dopingovej kontrole. Zrazu to šlo.
Celý článok...
 
Divákovi na Slovensku šibe
Divákovi na Slovensku šibe

Blíži sa play off. Divák si opäť nachádza cestu na volejbal do PKO. Niečo tu však nehrá. Divákovi drbe.
Vopred upozorňujem, že nemienim hádzať všetkých divákov do jedného vreca a ani môj záverečný odkaz nebude smerovaný všetkým. Len tým, ktorí sa nájdu medzi riadkami.

Vždy, keď idem do kina a musím zaplatiť za lístok od 4 do 6 €, smutne myslím na cenu lístku na volejbal, basketbal, hádzanú. Pôsobil som v Brne a chodieval som každú nedeľu so Sárou do divadla. 100.- českých minimum.


My vyberáme momentálne za vstupenku: dospelý 2€, študenti 1 €. Ako každý rok na play off zdvihneme.

Výroky niektorých divákov:
Ja som policajt
Žena: ja tu chodievam oddávna
Ja som z VKP (klamár)
My sme Edovi známi
My máme tašku HUMMEL (kretén roka)
Ja som zo zväzu (mal by ležať na infekčnom a nie chodiť medzi ľudí)

Odkaz: prosím Vás, ak nemáte Euro, tri, na volejbal, ostaňte radšej doma, alebo choďte do Auparku a skúste sa presadiť pri pokladni v kine argumentáciou, že sa Vám páči Fialová.

Husár Ivan
 
Do rubriky 100 stupňov môže písať každý, kto chce.

Ak máte záujem prispieť do rubriky 100 stupňov, pošlite nám text a my ho bez úpravy uverejníme. Musí tomu však predchádzať preverenie píšucej osoby, lebo anonymy hádžem celý život do koša.

(K2)

 
Žabomyšie vojny - pokračovanie
•Biológiu opakovať nebudem, to si prečítajte v úvode prvej časti

•Príčiny
(niektoré) búrilvého stavu
•1.) Svojho času som takmer dve sezóny fungoval ako prezident Združenia volejbalových oddielov a klubov. Zolený predstaviteľ.
Generálny sekretár ZVOK, moja pravá ruka, bol L. Stražay. V kauze kontumačná prehra Senice,(neoprávnený štart zahraničnej hráčky), som sa s kolegami pokúsil zakopať vykopanú vojnovú sekeru táborov Slávia UK a Senica a urobili sme určité hlasovanie na zasadaní ženských extraligových klubov, (chýbali dva kluby, Košice a Nitra), ktoré dopadlo 5:3 v prospech veci. Koniec vojny. Kompromisy.
Stražay, spoločne s predstaviteľom Žiaru n.Hronom, vtedy členom Správnej rady ZVOK, cez noc zradili, zmenili hlasovanie, (zápis) a podrazili ma. Samozrejme rovnako kolegov. Zrazu bolo 3:5. Okamžite som abdikoval z pozície prezidenta ZVOK. Odvtedy mám Stražaya za človeka, ktorý nedrží slovo. Halanda je dosť bystrý, aby to vedel. Čaká ho to.
•2.) Volebná konferencia - jeseň 2005 - voľby prezidenta SVF.
Pol roka predtým bol zvolený za prezidenta SVF ing. Miroslav Kováčik. Jednou z jeho prvých vytýčených úloh bola príprava zmeny Stanov SVF. Poveril trojicu Singer (vtedy človek zodpovedný za marketing a beach), Vlk (šéf arbitrážnej komisie) a ja (športový riaditeľ SVF), aby sme pripravili materiál.
Pracovali sme na tom zhruba tri mesiace a spoločne sme pripravili verziu, za ktorú sme dostali dohodnutý honorár na konci júla 2005. Dokončili sme ho na hoteli v Častej. Opakujem, že jedným z významných tvorcov a spoluzodpovedným za materiál bol Singer. Kováčik tragicky zahynul, prišla nová konferencia a tento hotový materiál sa na konferenciu plánoval predložiť na schválenie.
Halanda bol zvolený za prezidenta SVF a PO VOLBE !!! PREDLOŽIL KONFERENCII NOVÉ STANOVY SVF, KTORÉ BOLI ZBRUSU INÉ, AKO BOLA "HOTOVÁ" VERZIA. Ja, ako jeho kolega v práci, som o pracovnej náplni dvoch nocí na sekretariáte zväzu z piatku na sobotu a tej ďalšej, nič netušil.
Nič netušiaci delegáti, ktorí mu dali hlas, ako mopslíci prikývli na materiál, ktorým prezident Halanda uchopil moc, zabetónoval sa na Junáckej do konca života, prohalandovskí delegáti podporili hlasmi zákon, ktorý sa postupne stal nástrojom svinstiev, ktoré spolu o Stražayom, Singerom a Hiadlovským vyvádzajú. A národ čumí.
Celý článok...
 
Žabomyšie vojny
Počúvam okolitý svet a občas sa dozvedám, že vediem (e) so súčasným vedením SVF žabomyšie vojny. Toto prirovnanie z potravinového reťazca biológie sa používa na vyjadrenie nezmyselnosti, zbytočnosti, malichernosti.

Ak vyjadrenie iného názoru, ak poukazovanie na porušovanie stanovených pravidiel, ak upozornenie na porušenie zákona SR, ak nechuť stotožniť sa s praktikami mocipánov, ak nesúhlas s obmedzovaním činnosti slobodných klubov a hráčov a hlavne apel na neustále stúpajúcu aroganciu moci prezidenta SVF a jeho poddaných, ak toto všetko nemá zmysel, tak to chápte tak, že nemám pred spaním čo robiť a len tak mirniks dirniks slaboducho vyrevujem a píšem. Ale lepšie by bolo, ak by ste sa už raz pridali. Na akúkoľvek stranu, len sa už raz pridajte. To má zmysel vždy.

1a) nedoplnenie nášho hráča Borisa Demetera na súpisku s odôvodnením, že na to má matričná komisia 14 dní
= šikana, zneužitie svojej moci urobiť a vysvetliť si vetu do 14 dní vždy po svojom. Bezprecedentný a bezdôvodný postoj Halandu a Stražaya v čase play off takto rigorózne posúdiť byrokratický časový limit. Ukončenie hosťovania bolo urobené, súpiska vyhotovená, na príkaz Halandu nebol vykonaný šéfom matriky ťuk na klávesu enter, ktorá by súpisku uverejnením na web svf legalizovala.
= všade, kde sú akékoľvek termíny a limity vzniká priestor pre korupciu.

1b) nezrealizovaná žiadosť VKP o zmenu na súpiske tréner / asistent. Jednoducho nie a hotovo
= ani šikana, ani korupcia. Jednoducho odporné zneužitie svojej funkcie. (Halanda)

2) oficiálne poukázanie na takmer tri roky starú kauzu VKP vs. CEV
Svojho času som napísal smerom na funkcionárov CEV "rozporuplný" článok. Tento. Listom v slovenčine som sa ospravedlnil, ale za faktami som si stál. Prišiel demarš. Potom trest. Nato objasňujúci list Hronského smerom k pani R.O. na CEV. Trest aj pre neho. Pokuta, zákaz štartu HRÁČOM !!!! v klubovej Európe.
= Disciplinárny poriadok SVF nás za takéto niečo trestať nemohol, tak ho prerobili. Pre istotu. Pre budúcnosť. CEV komunikuje iba s národnou federáciou a preto federácii vyrúbila pokutu 8 000 €. Strhla (?) im to z prémii za úspechy mužov v Európskej lige. Orgány SVF nikdy disciplinárne náš klub v tejto kauze neriešili, od CEV sme nikdy žiadnu poštu, faktúru nedostali, aj napriek tomu sme sondovali možnosť sa odvolať, ale to by museli mať v Luxemburgu (sídlo CEV) vtedy funkčný tribunál, o ktorom sa píše v ich stanovách. V čase kauzy žiaden takýto orgán ustanovený nemali. Učinili tak o rok v Prahe na zasadaní exekutívy.

Celý článok...
 
Neregulérna liga
27.3.2010 - Bratislava

Prezident SVF ing. Halanda a súťažný riaditeľ, hanba slovenského volejbalu, Lubomír Stražay, spôsobili svojim počínaním neregulérnu extraligu mužov ročníku 2009 / 2010.

V úvode musím povedať, že náš semifinálový súper, Prešov, piaty po dlhodobej časti, ktorý bez problémov vyradil Púchov (4.), hrá výborne, má načasovanú formu, je jasne vidieť rukopis trénera Šalatu, funkcionára Cihoňa a troch starých hráčov a mladí, obzvlášť Kežmarčania Faron s Malinom hrajú výborne. To je nutné napísať, pretože najaký retard by mohol vyprodukovať z mozgu, že si pripravujeme alibi.

Halanda pred štyri a pol rokmi vyhral voľby na prezidenta, teraz na jeseň obhájil pozíciu.
Halanda si nastavil Stanovy, sekretariát, zloženie Správnej rady na absolútnu moc jedného človeka, chcel by som napísať chlapa, ale on ani človek nie je. Nieto ešte chlap.
Halanda si postupne vyčistil všetky komisie, ustanovil hanbu slovenského volejbalu Stražaya do funkcie súťažného riaditeľa a ten mu postupne nastavuje pravidlá, poriadky a všetky písomností do nastavení, že keď sa im zamanie, urobia si z každého trhací kalendár.

Halanda ako posledný krok nechal zvoliť svojimi hlasmi na jeseň novú Dozornú radu SVF a dosiahol tak, že je krytý proti všetkým svinstvám, ktoré mu jeho ľudia vyprodukujú. Naposledy päť právnických diletantov Dozornej rady poprelo rozhodnutie troch profesionálnych právnikov arbitrážnej komisie, lebo sa celé vedenie federácie posralo z jedného vola. (dočítate sa neskôr)
Halanda zobral vo štvrtok krčah a išiel tento týždeň po vodu.
Spoločne s hanbou slovenského volejbalu Stražayom, ktorý má na starosť súťaže, ktorý je zodpovedný za regulérnosť každej liogy, svojvoľne zakázal pracovníkovi matričnej komisie p. Skálovi vyhotoviť novú súpisku VKP pred tretím zápasom semifinále. Nehorázne operoval možnosťou štrnástich dní na tento úkon, ktorú mu umožňujú JEHO smernice a JEHO poriadky JEHO organizácie. Rovnako nepovolil výmenu trénerov VKP na súpiske, k čomu ho ale žiadna lehota neoprávňuje.

Krčah sa rozbil.

Ivan Husár

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 6 z 45
UNITOP SOITRON RUCANOR KOMPAVA TPD Hummel Facebook stránka UNIQUA TASR
Bratislavský samosprávny kraj
Malovaný rovník
Malovaný rovník
Enitech
Nadacia SPP
Bratislava
 
Top! Top!