Home arrow O volejbale arrow Novinky
Tuesday, 11 December 2018
 
 
Nákupom podpor VKP

120x300-a.jpg

Hľadáme talenty

Máte doma volejbaluchtivé
dieťa ?
Priveďte ho k nám !!!
0903 425 090
alebo
mailom

Novinky

Nový tím

Bratislava 27. septembra 2012 (TASR) - "Cieľom tejto spolupráce je pomôcť po volejbalovej stránke obom regiónom, ako aj pomôcť pri vyhľadávaní talentov," uviedol zástupca VKP Bratislava Eduard Hronský. Športový riaditeľ Spartaka Myjava Vladimír Sirvoň ho doplnil: "S možnosťou spolupráce nás oslovil VKP a my sme ju po zrelej úvahe prijali." Oba už bývalé samostatné subjekty budú trénovať a hrávať striedavo v Bratislave (hala VKP v PKO a na Myjave). Tam však momentálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia haly. Tá podľa slov člena výboru a kapitána tímu Andreja Barbierika, ktorý nad ňou dohliada, potrvá ešte asi mesiac.
Sirvoň, ktorý bude aj trénerom tímu, má na súpiske 18 hráčov, v extralige bude hrávať štrnástka. V kádri, ktorý vstúpi do extraligy, je teraz šesť hráčov VKP. Asistentom trénera bude bývalý hráč Myjavy Roman Špaček. Regeneráciu budú hráči z VKP podstupovať na vlastné náklady v Bratislave, hráči Myjavy tiež doma.
"Na oslovenie zo strany VKP som dal zo začiatku takú suchú odpoveď, že prečo nie," uviedol pre TASR Sirvoň a ďalej dodal: "Potom som nad tým rozmýšľal a povedal som si, že by to bolo zaujímavé. Zaujímavé pre obidve strany a myslím si, že zaujímavé aj pre slovenský volejbal." Na otázku, v čom konkrétne, zareagoval: "Určite bude ten káder silnejší, bude viac oponentov proti Humennému, UNICEFU a myslím si, že boj o prvú štvorku bude zaujímavejší a bude to mať vyššiu úroveň." K dĺžke trvania tejto spolupráce povedal: "My sme sa nerozhodli tak, že ideme na rok-dva. Plánujeme to na dobu neurčitú, to znamená, že pokiaľ tie vzťahy a všetko okolo budú v poriadku, tak nevidím dôvod to meniť. Určite nejaké kozmetické úpravy tam budú, možno ešte aj v názve a neviem ešte v čom, ale určite si myslím, že to bude zaujímavé." O konkrétnych cieľoch nechcel hovoriť. "Nad nimi zatiaľ nerozmýšľame. Mojím cieľom je v prvom rade klub postaviť na nohy a dať spojenie týchto dvoch subjektov dohromady. Postaviť káder, pripraviť ho a pripraviť ho tak, aby boli výsledky, alebo výkonnosť dobrá a to všetko dokopy zároveň zaručuje aj body."
Eduard Hronský z VKP ho doplnil: "Na myšlienke tohto vzájomného spojenia sme pracovali v podstate dva mesiace. Bolo to zložité, ťažké, pretože ide o hráčov z Bratislavy aj Myjavy. Dôležitú úlohu v tom zohral aj návrat trénera Sirvoňa do mužského volejbalu. Je to skvelý odborník, ktorý vyrastal v Červenej hviezde. Myslím si, že si veľmi dobre rozumieme. Sedeli sme aj s vedením Spartaka Myjava, ich názory na volejbal a ich práca pri mládeži a podchytenie toho celého regiónu sú veľmi zaujímavé, takže sme si podali ruky, navrhli sme hráčov. Samozrejme, že všetko je to šité horúcou ihlou, takže chvíľu potrvá, kým sa vychytajú muchy. Ale myslím si, že to bude veľmi zaujímavý projekt."
K definitíve, ako zdôraznil prišlo len vo štvrtok, dva dni pred ostrým začiatkom najvyššej domácej súťaže. "Všetky kompetencie bude mať z hľadiska odbornosti Spartak Myjava. Hrávať sa bude striedavo v Bratislave i na Myjave a v rámci play off sa dohodneme že niečo zaujímavé sa odohrá v Bratislave a gro potom zase na Myjave."
Ani on konkrétne ciele hneď v tejto sezóne nešpecifikoval. "Cieľ sme si nestanovili. To družstvo však samozrejme určitú silu má, spolupráca sa bude vylepšovať a uvidíme, kam to bude smerovať. Ale myslím si, že v druhom alebo treťom roku bude gro toho úspechu, ktorý by mal prísť." Aj z jednej i druhej strany zaznelo, že o tomto kroku najskôr informovali na tlačovej konferencii. "O tom, ako zareaguje zväz netuším, my sme pokladali za povinnosť to oznámiť médiám ako prvým a hneď po tlačovej konferencii dávame informáciu na Slovenskú volejbalovú federáciu a extraligovým družstvám."
Spojenie oboch tímov zároveň znamená, že hneď v prvom kole má voľno Prešov, kam mal zavítať už "bývalý" VKP Bratislava a v Trenčíne sa tak začne odvíjať éra nohého subjektu Spartak-VKP Myjava.
káder Spartaka-VKP Myjava:
nahrávači: Martin Mikula, Ján Halaj (VKP)
blokári: Jaroslav Petrucha, Robin Pělucha, Maroš Hinduliak (obaja VKP), Erik Priesol
smečiari: Dominik Mračko, Jaromír Jurča, Tomáš Kriško, Miloš Horník (obaja VKP)
libero: martin Pipa
univerzál: Andrej Barbierik, Igor Rehák (VKP)

 
Nový tím Spartak VKP Myjava

Spojenie je základom úspechu - tvrdia vojaci

Bratislava 27. septembra 2012 (TASR) - Pod spoločným názvom Spartak VKP Myjava budú v novom ročníku volejbalovej extraligy mužov vystupovať VKP Bratislava a Spartak Myjava. Informovali o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave zástupcovia oboch klubov.
"Cieľom tejto spolupráce je pomôcť po volejbalovej stránke obom regiónom, ako aj pomôcť pri vyhľadávaní talentov," uviedol zástupca VKP Bratislava Eduard Hronský. Športový riaditeľ Spartaka Myjava Vladimír Sirvoň ho doplnil: "S možnosťou spolupráce nás oslovil VKP a my sme ju po zrelej úvahe prijali." Oba už bývalé samostatné subjekty budú trénovať a hrávať striedavo v Bratislave (hala VKP v PKO a na Myjave). Tam však momentálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia haly. Tá podľa slov člena výboru a kapitána tímu Andreja Barbierika, ktorý nad ňou dohliada, potrvá ešte asi mesiac.
Sirvoň, ktorý bude aj trénerom tímu, má na súpiske 18 hráčov, v extralige bude hrávať štrnástka. V kádri, ktorý vstúpi do extraligy, je teraz šesť hráčov VKP. Asistentom trénera bude bývalý hráč Myjavy Roman Špaček. Regeneráciu budú hráči z VKP podstupovať na vlastné náklady v Bratislave, hráč Myjavy tiež doma.

(go)

 
Volejbalový amatérsky maratón

V piatok začína o 14:00 v PKO maratón

Podrobnosti

 

 
Otvorený list ministrovi školstva

1.9.2012 - Bratislava

Otvorený list ministrovi školstva PhDr. Dušanovi Čaplovičovi, prezidentovi SOV Františkovi Chmelárovi a riaditeľovi sekcie športu na MŠ SR ing. Ladislavovi Čambalovi

Vážení páni,

kalich trpezlivosti pretiekol. Musíme sa uchýliť k jednej z mála možností, akú v dnešnej dobe máme. Napísať otvorený list popredným funkcionárom, ktorí na Slovensku dozerajú na šport. Vieme, že máte plno inej, dôležitejšej práce, ale prosíme Vás, aby ste si našli pár minút na prečítanie listu a potom poverili kompetentných ľudí dozrieť na stav veci.

Náš volejbalový klub VKP Bratislava je riadnym členom občianskeho združenia Slovenská federácia volejbalu (SVF). Za posledné dva roky sme mali s vedením federácie viacero veľmi závažných sporov, ktoré skončili na súde, to svedčí o nedemokratických praktikách SVF a vytvárania si štátu v štáte.

Tento list Vám však píšeme až na základe skúseností z posledných dvoch prípadov.
Zmluvný hráč nášho klubu dal výpoveď zo zmluvy a podal prestup do iného klubu. Uvádzané dôvody výpovede sme neakceptovali. Vzhľadom k tomu, že ani jeden z nás sa nezaoberá právnickou činnosťou, odovzdali sme prípad advokátovi z firmy Havlát & partners JUDr.Benedikovi, ktorý dôvody výpovede preskúmal a prípad sme dali v júni na súd.Registračná komisia SVF (RK SVF) prípad prešetrila a prestup hráča do druhého klubu schválila, aj keď pracovník komisie mal vedomosť o tom, že sa jedná o občiansko-právny spor, ktorý môže riešiť a rozhodnúť iba súd. Proti rozhodnutiu komisie sme sa odvolali na Arbitrážnu komisiu (AK SVF) a jej právnici nám dali za pravdu. Odvolanie sme vyhrali. Dôvod, ktorý AK SVF uvádza vo svojom rozhodnutí znie, že RK SVF rozhodla predčasne, nakoľko platnosť a účinnosť výpovede hráčskej zmluvy je predmetom občiansko-právneho konania na predmetnom súde v Námestove.
AK SVF zároveň konštatuje, že orgánmi vecne príslušnými na určenie platnosti právneho úkonu, resp. určenia, či zmluvný vzťah medzi stranami je, alebo nie je, sú výhradne súdy Slovenskej republiky a AK SVF by posudzovaním tejto otázky výrazne prekročila svoje právomoci.

Ďalší problém je spor medzi mužskými volejbalovými klubmi a SVF. Uprostred júna kluby hlasovaním schválili štruktúru, systém a schému najvyššej mužskej súťaže na sezónu 2012/2013. Prezident SVF ing. Halanda a viceprezident SVF Singer na spoločnom rokovaní klubov podporovali väčšinu klubov, súťaž kluby odhlasovali a o týždeň z nepochopiteľných príčin Správna rada SVF rozhodnutie klubov neakceptovala, prezident a viceprezident názor zmenili, Správna rada SVF, mimochodom menovaná prezidentom SVF, odsúhlasila diametrálne odlišný spôsob súťaže, ako bol klubmi hlasovaním odsúhlasený. Stanovy SVF sú nastavené tak, že v tomto prípade sa kluby nemajú šancu proti bezprecedentnému rozhodnutiu SR SVF postaviť, odvolať.

Ďalšou kauzou boli naše negatívne skúsenosti s nedodržiavaním zákona a platných vyhlášok pri výkone dopingovej kontroly komisármi Antidopingovej agentúry Slovenska (ADA SR). Hoci dopingoví komisári ADA SR pri výkone svojej činnosti, pri dopingovej kontrole na jeseň v roku 2010 pochybili v niekoľkých bodoch, nedodržiavali zákon a predpisy, Disciplinárna komisia Slovenskej federácie SVF (DK SVF) určila našich funkcionárov Eduarda Hronského a MUDr.Martina Somoru za vinných z marenia dopingovej kontroly. Naši funkcionári neurobili nič zlé, iba bránili práva svojich hráčov.
V odvolacom konaní nám Arbitrážna komisia SVF dala za pravdu, trest zákaz výkonu činnosti na dva roky zrušila. Slovenská federácia volejbalu má aj revízny orgán, Dozornú radu SVF (DR SVF), ktorá revidovala rozhodnutie AK SVF a trest obnovila. Kauzu sme pred dvomi rokmi dali na civilný súd, kompetentní funkcionári boli dva roky v treste a nemohli riadne vykonávať svoju činnosť v našom klube.

Vážení páni, píšeme Vám list s prosbou, aby ste silou svojich osobností dozreli na prípad s výpoveďou hráčskej zmluvy, pretože v týchto dňoch určite dôjde k revíznemu šetreniu na pôde Dozornej rady SVF. Paradoxné na veci je, že AK SVF je zložená z troch právnikov, Mgr. Vlk, JUDr. Duffala a JUDr. Repák. Dozorná rada, konečná odvolacia inštancia SVF je zložená z piatich „právnických laikov“.
Sme rozhodnutí, že ak neuspejeme, budeme v tomto prípade musieť svoju aktivitu obrátiť aj na medzinárodný športový súd CAS, čo nás bude stáť veľmi veľa energie a finančných prostriedkov. Reklama praktík v jednom z úspešných slovenských športov to určite nebude dobrá.Sme však rozhodnutí brániť svoje práva, kričať do sveta nedodržiavanie základných právnych noriem, keď sa ignoruje stav vecí, o ktorých podľa nás má rozhodnúť súd.Určite urobíme maximum pre ukončenie mocenských praktík jedného muža, prezidenta SVF, ing Halandu, zaiste poukážeme aj na Ministerstve vnútra, aké nedemokratické zmeny v stanovách občianskeho združenia v roku 2005 pracovníci ministerstva odsúhlasili.
Od doby, kedy sa stal prezidentom SVF ing.Halanda sa v SVF bežne používajú praktiky nedemokracie, upevňovanie si moci, budujú sa cieľavedomo vlastné pravidlá vo svoj prospech. V žiadnom prípade sa nejedná o spoluprácu s klubmi v prospech športu, ale iba pre vlastný osoh. Viacero problémov, prípadov je rozhodovaných tendečne, neprofesionálne a protekčne.

Vedenie VKP Bratislava:

Husár Ivan
Nocar Zdenek
Hronský Eduard

 
Právo opäť žije

21.8.2012 - Patákov prestup do VT BA, ktorý pred zhruba mesiacom schválila Prestupová komisa SVF, bol v odvolacom konaní Arbitrážnou komisou zrušený.

 

 

 
Zdenko Nocar sa dožíva 70

29.5.2012 - Bratislava

Zdenko Nocár

Zdenko tu bol pri všetkom. Pôsobí v tomto klube - ČH Bratislava,neskôr ŠKP a teraz VKP Bratislava od marca 1968.

Vedúci družstva, masér, rozhodca, športový riaditeľ. Hovorí, že trénovať nikdy nechcel.
Bol pri najväčších úspechoch ČH Bratislava - 3 x majstri ČSSR, víťazi Pohára Európskych majstrov a Pohára víťazov pohárov. Jedenásť krát sa tešil zo zisku titulu VKP Bratislava.
Podpora manželky Noriky (65) bola samozrejmá, jedno dieťa je v médiách, jedno slúži v hale v PKO.
Zdenko sa už pár rokov nedotkne alkoholu, ale cigarety neopustil. Je zdravý ako ryba.
Každý, kto mu chce prísť popriať veľa zdravia, môže sa zastaviť v utorok 29.mája 2012.
Oslavuje v športovej hale v PKO - kde inde.

Pripájame sa ku gratulácii.

 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 49 - 54 z 165
UNITOP SOITRON RUCANOR KOMPAVA TPD Hummel Facebook stránka UNIQUA TASR
Bratislavský samosprávny kraj
Malovaný rovník
Malovaný rovník
Enitech
Nadacia SPP
Bratislava
 
Top! Top!