Home arrow O volejbale arrow Novinky
Utorok, 11 august 2020
 
 
Hľadáme talenty

Máte doma volejbaluchtivé
dieťa ?
Priveďte ho k nám !!!
0903 425 090
alebo
mailom

Novinky

Hollý vyhral druhú francúzsku ligu

19.3.2013 - Tomáš Hollý, hráč VKP Bratislava na hosťovaní vo Francúzsku, postúpil so svojim tímom do najvyššej francúzskej súťaže. Gratulujeme

Tomášova t.r. štácia

Tabuľka

 
Miro Vavák 50

16.3.2013 - Bratislava - Náš dlhoročný spolupracovník Dr.Miroslav Vavák sa v sobotu dožil okrúhleho jubilea. Reprezentant ČSSR v atletike (400 m), viacnásobný majster Slovenska v behoch na 200 a 400 metrov. Pedagóg na FTVŠ, kondičný tréner vo viacerých kolektívnych športoch. U nás pracovali z katedry atletiky napríklad Julo Kolčiter, Eugen Laczo. Neskôr sme dostali od ďalšieho atletického mága Laciho Asvanyiho tip a nechali sme si poradiť. Miro u nás odvádza dlhé roky excelentnú prácu, spolupracovali sme s reprezentačným družstvom mužov Slovenska.
Jeho kvalita je známa aj za riekou Moravou, naposledy aktívne spolupracoval so ženskou reprezentáciou, jeho služby využívali kluby v Brne a Ostrave. Ak ho uvidíte naživo, nepomýľte sa. Nemá 40, má päťdesiat.

Blahoželáme za celý klub VKP Bratislava

P.S. Miro je autorom viacerých odborných publikácii. Jedna z nich

 
Zomrel Stano Kosorín

9.marca 2013 - Smutná sms od Zdena Nocara. PaedDr. Stanislav Kosorín v piatok zomrel. Neviem presne koľko mal rokov, neviem čo bola príčina, podstatné je, že odišiel veľm skoro a že nás opustil fajn chlap.
Učil ma na FTVŠ, mal som tú česť, že ma učil solídny učiteľ, funkcionárčil v športe. Pred pár rokmi bol riaditeľom sekcie športu na MŠ SR. Za jeho pôsobenia v najvyššom športovom úrade odolal, v procese získavania akreditácie pre vzdelávacie zariadenie VKP, všetkým tlakom mnohých silných funkcionárov, ktorí usmerňovaní ing. Halandom usilovali, aby Stanko porušil zákon. Nestalo sa tak. Posielam do nebies pozdrav a vďaka.

Husár Ivan

 
Postrehy z Poľska (D.Garaiová) - II

28.2.2013 – zahájenie turnaja v Lebe. Ceremoniálu sa zúčastnili starostovia z Leby, Cewic a Leborku, zástupcovia mesta, poslanci a sponzori, riaditeľka ubytovacieho zariadenia, v ktorom sme bývali. Každé družstvo bolo osobne privítané organizátorom a predstavené a každé družstvo na záver tohto ceremoniálu pozdraví ostatných svojim pozdravom. Milé. 14 chlapčenských a 16 dievčenských družstiev, len ročník 1997. Sú tu teda aj dievčatá, takže oči mojich chlapcov behajú sem a tam. Krásne Poľky a ešte krajšie Rusky (neskôr sme si všimli aj ich volejbalový potenciál). Hrá sa v dvoch telocvičniach, v každej sú tri volejbalové ihriská, oddelené sieťou od stropu až po podlahu, hrá sa súčasne na troch ihriskách, dvaja rozhodcovia, bez zápisu. Šatne čisté a priestranné, WC s toaletným papierom a sprchy sú tu samozrejmosťou. Mládež z troch krajín, prevažne z Poľska, takže máme obraz o práci s mládežou. To, čo som videla ja – disciplína na ihrisku, skromnosť hráčov, primeraná hráčska drzosť, bojovnosť a krásny tímový duch. Vzájomné povzbudenie. Emócie počas hry adekvátne veku, žiadne neslušné gestá voči súperovi alebo rozhodcovi (bohužiaľ ako môžeme vidieť už aj v našej žiackej súťaži). Vysoká kvalita volejbalovej techniky (akoby ich jedna mater mala), obrovské nasadenie a túžba zvíťaziť.
Po zápase kapitán automaticky pribehne za trénerom súpera a poďakuje za zápas. Vidím obrovské talenty a niektoré „typy“ ako keby sa už raz vyskytli. Vidím tu Chrtianskeho st., Pepa Novotného, Repáka,  Vlada Přídala, z mladších VKP-ákov kópia  Maťka Zemana, ale aj skokana do výšky Miša Pogániho. Každý večer je pre hráčov diskotéka, volejbalové talenty sa zrazu premenia na krásne nahodené slečny a vysokých fešákov. A spíkuje sa o stošesť, niekde počuť lámanú nemčinu. Lavičky vonku sú obsadené. Bývame na prízemí, niektorí chodia cez balkón von. V lete chcú prísť na pár dní z Cewic k  nám, vidieť našu krajinu, Bratislavu, historické pamiatky, zahrať si dva zápasy denne. Všetky náklady si chcú hradiť sami. Kultúra a volejbal patria k sebe. Areál ubytovacieho zariadenia, kde sme ubytovaní všetci účastníci turnaja je  v borovicovom háji – trojposteľové izby s WC, TV a  WiFi. Borovicový háj a za ním more. Hneď druhý deň povinná prechádzka pri mori, všade biely piesok a strašný vietor. Zrazu sa niekoľkí z mojich rozbehnú a veľkými (nohami) písmenami vznikne v piesku veľké VKP.
Povinná fotka a ideme do tepla. Je polnoc a  izbové telefóny sústavne zvonia, „deti“ sa spoznávajú. Večer niekoľko krát radšej obehnem izby, nazriem aj do kúpeľne a na balkón. Mladé Rusky sú riadne živé. Pre trénerov každý večer banket, živá hudba, výborné jedlo, torta s ohňostrojom. Zohrali sme 2 priateľské zápasy a 6 v rámci turnaja. Je tu záver, tých 5 dní veľmi rýchlo ubehlo. Záverečný ceremoniál, opäť nastúpení všetci starostovia, poslanci, sponzori a družstvá. Pripravené ceny pre najlepšie družstvá a hráčov. Vyhlásené sú všetky umiestnenia, každý kapitán si prevezme pohár a diplom. Krásny športový zážitok. Chceme prísť aj na budúci rok, keď zoženieme sponzora. Čaká nás dlhá cesta domov. Niektoré oči sú smutné, že sa so svojim „objavom“ už možno nikdy viac neuvidia. Vyrážame o 14.30 z Leby, niekoľko zastávok, o 05.00 sme pred PKO. Rodičia si vyzdvihli svoje deti, vrátili sme sa len s jednou sadrou na ruke a jedna cestovná taška ostala stáť opustená pred PKO.

Dana Garaiová - trénerka žiakov VKP Bratislava

 

 
Postrehy z Poľska (D.Garaiová)

1.3. – 3.3. 2013 .  Žiacky turnaj  v Lebe, (pri Gdaňsku) Poľsko, 

Zúčastnili sme sa 15. ročníka volejbalového turnaja žiakov a žiačok v poľskom mestečku Leba pri Severnom mori. Cestovali sme 15 hodín, ale tá dlhá cesta stála za to. Nové priateľstvá, nové skúsenosti.
Organizátor nás pozval na pobyt o deň skôr. Vo štvrtok sme zohrali dva priateľské zápasy v meste Cewice. Volejbalisti z Kalinigradu prišli na turnaj tiež o deň skôr a domáce Cewice sa k nám pridali. Hrali sme na základnej škole v Cewiciach. Privítala nás pani riaditeľka školy a organizátor turnaja. Milá pani, vidieť, že svoju prácu s deťmi robí s láskou. Automaticky nás (trénerov) previedla do budove školy. Pekná stavba pre cca 500 detí (dedina, spádová oblasť pre najbližšie okolie), neošarpané steny, neobité dvere, denné svetlo vo všetkých miestnostiach, plastové okná -  všade čisto. Na nástenkách po chodbách prezentácie  žiackych projektov  a kresby (napr. bezpečná rodina, násilie v rodine). Bezbariérová škola. Každá trieda má maximálne desať lavíc, okrem klasickej tabule aj interaktívna tabuľa a na stole učiteľa PC. Priame spojenie so všetkými rodičmi, elektronická žiacka knižka. Akonáhle dieťa nie je na vyučovacej hodine, učiteľ ihneď píše rodičom....
Potom sme videli učiteľské kabinety, jedáleň a telocvičňu – vysoký strop, veľkosť telocvične na štyri volejbalové ihriská po šírke s dostatkom miesta na skákané podanie s rozbehom. A samozrejme sedenie pre divákov. Školská telocvičňa. Na rad prišla prehliadka náraďovne. Okrem klasickej „školskej“ výbavy ešte sto  volejbalových lôpt, niekoľko volejbalových sietí, lopty bossu, medicinbaly, ťažké volejbalové lopty pre nahrávačov, zariadenia na trénovanie bloku a prihrávky, smečiarskeho rozbehu, nálepky na podlahu na nácvik krokov. Pani riaditeľka nám povedala, že z Ministerstva školstva  boli oslovení (okrem nej ešte dve ZŠ v tomto regióne), aby ich škola bola akýmsi „strediskom“ v najbližšom okolí školy pre deti, ktoré by boli vhodné na volejbal.
Škola okrem volejbalového náradia dostala sto teplákových súprav, tričiek, ponožiek a tenisiek, športové tašky. Úlohou pani riaditeľky  spolu s učiteľmi telocviku, ktorí sú zároveň volejbaloví tréneri, je vyhľadať a priviesť deti k volejbalu. Ešte pripomeniem, že učitelia – volejbaloví tréneri (viem o dvoch z tejto školy), pracujú pri volejbalových kluboch, trénujú opäť tu v škole svoje kluby a dorobili si v rámci projektu z MŠ vzdelanie na trénovanie mládeže (pokiaľ ho nemali). Deti za trénovanie neplatia mesačne nič. Pri škole (aspoň tu, čo som videla) je futbalové ihrisko, basketbalové ihrisko s nepoškodenými košmi a niekoľko riadne veľkých preliezok.

pokračovanie vo štvrtok

Dana Garaiová - tréenrka žiakov VKP Bratislava

 
Semifinále SP prehra s VTB

Bratislava 2. februára 2013 (TASR) - Volejbalisti VT Bratislava sa stali prvými finalistami Slovenského pohára. V sobotňajšom semifinále zvíťazili v HANT Aréne nad Spartakom VKP Myjava 3:0 a v nedeľu tak budú mať šancu na obhajobu svojho lanského prvenstva.

      semifinále:
      VT Bratislava - Spartak VKP Myjava 3:0 (22, 17, 22)
      71 minút, rozhodovali M.Sarka, Bajči, 600 divákov

     VKP Myjava: Rehák, Hinduliak, Kriško, Mikula, Pělucha, Horník, libero: Pipa (Mračko, Halaj, Halanda)

      Po vyrovnanom úvode (6:6) viedol v ďalšom priebehu už len obhajca trofeje z VTB. V závere setu si ale situáciu skomplikoval, keď z jeho vedenia 21:16 bolo 21:20 a hostia ešte vyrovnali aj na 22:22. Posledné tri lopty ale patrili domácim, ktorí využili hneď svoj prvý setbal. Druhý set bol vyrovnaný len do stavu 3:3. Potom domáci aj vďaka kvalitnejšiemu útoku a lepšej obrane získali až 8-bodový náskok (23:15) a tentoraz ho bez výraznejšieho zaváhania doviedli do víťaznej koncovky a vedenia 2:0. V treťom sete snahu hostí brzdili pokazené podania a vždy v situácii, keď sa na súpera bodov dosiahnuť. Posledný raz si to zlým servisom pokazili za stavu 11:10 a to sa ukázalo ako rozhodujúce. VTB získal vedenie 16:10 a neskôr 19:12. Pri Pěluchovom podaní bolo zrazu 19:17, ale VTB si svoj postup do finále v dramatickej koncovke ustrážil.

      Hlasy trénerov.
      Branko Pistovič (VTB): "Splnili sme prvý cieľ, ale ja osobne som mal trocha obavy. Lebo súper mohol len prekvapiť. Čakal som, že budú riskovať na podaní, čo sa aj potvrdilo, ale našťastie pre nás im ten servis nešiel tak dobre, ako v predchádzajúcom zápase, keď sme spolu hrali v extralige."
      Vladimír Sirvoň (VKP Myjava): "Pri absenciách skúsených hráčov Barbierika a Mračka, ktorý len striedal, sme to mali veľmi náročné. Opäť sme mali veľký problém s podaním a keď nejde servis, hrá sa ťažko. Niekoľkokrát sme úspešne dotiahli náskok súpera na bod-dva, ale potom sme pokazili servis a zjednodušili sme súperovi situáciu."

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 49 - 54 z 177
UNITOP SOITRON RUCANOR KOMPAVA TPD Hummel Facebook stránka UNIQUA TASR
Bratislavský samosprávny kraj
Malovaný rovník
Malovaný rovník
Enitech
Nadacia SPP
Bratislava
 
Top! Top!