Home arrow O volejbale arrow Novinky
Utorok, 11 august 2020
 
 
Hľadáme talenty

Máte doma volejbaluchtivé
dieťa ?
Priveďte ho k nám !!!
0903 425 090
alebo
mailom

Novinky

Kalendár podujatí VKP SPU

 

 
Semifinále v Bratislave

Prvé semifinále play off mužov VKP SPU Nitra - Prešov sa bude hrať v Bratislave.
16:30 v hale Mladosť. Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Srdečne pozývame

 
Naša trénerka mala 50 - slovom päťdesiat.

13.11.2017 - Bratislava

Hovorí sa, že najlepší tréneri majú ísť k mládeži.
Noo, naša Garajka nebude vo VKP najlepšia (lebo som tu ja), ale oddaná veci je riadne. Voľakedy dávno, strašne dávno, jej to mládežnícke trénovanie manžel zakázal. Dcéra Miša mala asi päť rokov. Odvtedy si stále opakujem. Čo tej Dane šibe? Nemajú vysávač? Dolámala varechy? Chodia na obedy do IKEA? Zákusky nosia z Lidla? Tri, štyri krát v týždni dochádza zo Žitného ostrova na tréning za deťmi do hlavného mesta. Nemusí. Alebo je to inak - musí, lebo by neprežila. Včera sa dožila 50 rokov. Máme ju celkom radi.

(Hu)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dana garaiová

 
Fúzia s Nitrou

Bratislava 21. septembra 2017 (TASR) – V novej sezóne mužskej volejbalovej extraligy bude účinkovať klub VKP Bystrina SPU Nitra, ktorý vznikol fúziou VK Bystrina SPU Nitra a VKP Bratislava. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval majiteľ klubu Martin Kraščenič, ktorý zároveň oznámil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie. Súčasne sa vzdal doterajšej funkcie prezidenta klubu, novým šéfom sa stal Dušan Pangrác.
V predchádzajúcich dvoch sezónach pod novým názvom spolupracovali iba seniorské A mužstvá. K fúzii sa vyjadril aj športový riaditeľ Ivan Husár. „Po známych okolnostiach okolo športovej haly PKO v Bratislave sme došli k názoru, že ak nechceme zaniknúť, musíme sa spojiť do jedného subjektu s Nitrou, keď zostávala iba možnosť venovať sa už len deťom. Pritom verím, že v novom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme nastane nová situácia, že tam bude veľmi veľa detí a mládeže a budeme získavať jeden titul za druhým. Prakticky to znamená, že tam, kde sa jednotlivé súťaže budú hrať, tak sa budú aj družstvá volať. Čiže žiaci, kadeti, juniori v Bratislave budú VKP Bratislava, žiaci, kadeti, juniori v Nitre budú VKP Nitra a komerčný názov extraligového mužstva je logicky VKP Bystrina SPU Nitra.
Trénerom A-družstva VKP Bystrina SPU Nitra je bývalý slovenský reprezentant Marek Kardoš. „Vo svojej kariére som pôsobil ako hráč v ŠKP a VKP Bratislava a súčasnú situáciu chápem ako prirodzenú fúziu dvoch klubov. Je to jediný spôsob, ako na západnom Slovensku naštartovať volejbal. V A družstve prišlo k veľkým zmenám. V priebehu roka u nás skončilo osem hráčov, ktorých bolo treba nahradiť. Herná konsolidácia však bude trvať niekoľko mesiacov. V súčasnosti máme v tíme 14 hráčov, s ktorými budeme hrať v štyroch súťažiach. V extralige chceme obhájiť predchádzajúce dve prvenstvá a tým pádom zavŕšiť majstrovský hetrik. Za najvážnejších súperov považujem Prešov, Košice a Prievidzu. Radi by sme konečne získali double, čo by znamenalo, že by sme uspeli vo finále Slovenského pohára. V medzinárodnom Challenge Cupe chceme ísť čo najďalej a v MEVZA Cupe sa chceme dostať do finále.“ Zaujímavý je program v Challenge Cupe, kde je prvým súperom nitrianskeho tímu maďarský Fino Kaposvár. „Je to priechodný súper, ktorého by sme mali zdolať, urobíme pre to všetko, aby sa tak aj stalo. Cestovať potom do Turecka a hrať proti Ankare by bolo mimoriadne prospešné pre nás všetkých,“ pridal kapitán tímu Peter Kašper.
K ohlásenej kandidatúre na voľbu prezidenta na konferencii SFV, ktorá sa uskutoční v nedeľu 3. decembra 2017 v Poprade, Kraščenič pre TASR dodal: „Nerád by som o podrobnostiach kandidatúry informoval skôr ako to oznámim volejbalovému hnutiu a následne aj širokej verejnosti. Dodám ešte, že o post prezidenta sa uchádzam ani nie z nejakých mojich súkromných ambícií, ale preto, že iniciatíva vyšla z môjho materského klubu. Viacerí funkcionári a priatelia ma podporili a vyzvali ma, aby som sa uchádzal o túto funkciu.“

 
VKP má nové spojenie s Nitrou

Bratislava 13. októbra 2016 (TASR) - Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra vstupujú do novej sezóny so smelými ambíciami. V domácej extralige chcú obhájiť majstrovský titul, radi by uspeli aj v Slovenskom pohári i v medzinárodnej súťaži krajín stredoeurópskej zóny MEVZA Cup.
      Vedenie klubu spod Zobora okrem posilnenia mužstva pristúpilo aj k spolupráci s bratislavským VKP. Kooperácia má širší rozmer, týka sa skvalitnenia práce s mládežou, spolupráce v tréningovej oblasti, metodiky či výchovy talentov. "Neplánujeme ústup z pozícií, hoci titul obhájiť je oveľa ťažšie ako ho získať. Ovocie prinesie aj spolupráca s VKP, a to nielen posilnením kádra a zvýšením konkurencie v tíme mužov," uviedol majiteľ nitrianskeho klubu Martin Kraščenič.
      Tréner Marek Kardoš si pochvaľoval, že po angažovaní nových hráčov má mužstvo väčšiu kvalitu ako v predchádzajúcom ročníku. "Pred novou sezónou došlo v mužstve k zmenám na viacerých postoch. Pribudli noví hráči, ktorí by mali doplniť mozaiku tak, aby sa náš herný prejav zdokonalil a aby sme výkonnostné prestoje z minulej sezóny čo najviac eliminovali. Máme vyrovnaný káder, dovolím si povedať, že silnejší ako v minulej sezóne. Kvalitatívna latka je nastavená skutočne vysoko. V každom prípade by sme chceli hrať finále a znova zabojovať o extraligový titul. Po úvodných prípravných zápasoch môžem konštatovať, že boj o titul je veľmi reálny cieľ," povedal Kardoš, podľa ktorého bude mať Nitra v domácej súťaži troch hlavných súperov. "Najväčšími konkurentmi budú ako vždy Prešov, Komárno a veľmi silný tím postavila Prievidza. Samozrejme, sú to papierové predpoklady a či sa potvrdia, ukáže až samotná súťaž. Veľmi ma teší, že miesto v reprezentácii si našli mladí hráči, s ktorými sme v našom klube spolupracovali iba rok. Touto cestou by sme sa chceli uberať, to je klubová stratégia - priniesť slovenskému volejbalu čo najkvalitnejších hráčov," dodal Kardoš.
      Na účinkovanie v MEVZA Cupe sa teší aj hráčska kabína. "Určite je pre nás výzva hrať nielen na Slovensku. Hrá sa turnajovým spôsobom, bude to pre nás veľké plus. Zmeriame si sily s tromi kvalitnými tímami, ktoré pôsobili v Lige majstrov či MEVZA Cup hrali už predtým. Do záverečného turnaja Final Four by sme sa mali prebojovať, pravda, ak pôjde všetko podľa plánu," vravel blokár Peter Kašper.
      Systém MEVZA Cupu je rovnaký ako v minulom ročníku, v ktorom sa zo slovenských družstiev predstavili len muži Spartaka Myjava a obsadili siedme miesto. V základnej časti sa stretne každý s každým, pričom sa budú hrať trojčlenné turnaje. Nitrania nastúpia na svoju premiéru v súťaži v Innsbrucku, kde sa stretnú s účastníkom Ligy majstrov domácim Hypo Tirol a chorvátskym zástupcom Mladost Ribola Kaštela.
      Ďalšie turnaje sa uskutočnia v decembri, v januári a vo februári. Na záverečný marcový turnaj Final Four postúpia štyri najlepšie tímy.

 
Pavčo sa dožíva 75-ky

27.6.2016 - Bývalý tréner ČH Bratislava sa dožíva okrúhlych 75.

Blahoželáme

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 13 - 18 z 177
UNITOP SOITRON RUCANOR KOMPAVA TPD Hummel Facebook stránka UNIQUA TASR
Bratislavský samosprávny kraj
Malovaný rovník
Malovaný rovník
Enitech
Nadacia SPP
Bratislava
 
Top! Top!