Home arrow História arrow Legionári
Nedeµa, 19 január 2020
 
 
Hľadáme talenty

Máte doma volejbaluchtivé
dieťa ?
Priveďte ho k nám !!!
0903 425 090
alebo
mailom

Legionári

Prvým zahraničným hráčom vo VKP Bratislava bol Jurij Čebotarev, Rus, ktorý prišiel do nášho klubu z Paoku Solún. Po ňom prišiel zo Spojených štátov, rodák zo Západnej Samoy, reprezentant USA, člen širšieho olympijského kádra pre OH v Barcelone Allen Allen. Po neúspechu v európskom pohári proti Mladosti Zahreb musel odísť.

Musím podotknúť, že som v pôvodnom prehľade pozabudol na nášho doteraz najobľúbenejšieho cudzinca, Vitalija Birjukovsa z Rigy. Že chýba, na to nás upozornila dcéra športového riaditeľa Evka Nocarovie. Navyše musím skonštatovat, že nám skutočne chýba aj v Bratislave.

Úspešné dve sezóny tu odohral reprezentant Kanady Andrew Alan Cameron.

Na skúškach vo VKP boli Andrej Klimenko zo Sokola Kyjev, ktorý nakoniec skončil v Brne a neskôr hral ligu v Madarsku. Ukázať sa boli, ale neuspeli aj americkí reprezentnati Patric Sinclair a Pat Nihipaali, ktorý skončil v Akademičare Zahreb.

Češi Přemysl Kubala, Milan Hadrava a Ivo Dubš. Prvý prišiel z Ústí n.Labem, odchovanec Ostravy, od nás po pobyte v Rakúsku, Francúzsku, Taliansku sa vrátil do Ostravy. Milan Hadrava z VKP odišiel spolu s Kubalom najprv do Innsbrucku, potom do druhej ligy vo Francúzsku a sezónu 2004 / 2005 odštartoval už ako tréner v Opave. Po dvoch mesiacoch ho vyhodili a teraz pôsobí ako asistent trénera v Kladne. Ivo Dubš po sezónach vo VKP odišiel do nemeckého Friedrichshafenu, odtiaľ do Francúzska. Momentálne hráč Bučovic a člen správnej rady ČVS. Úspešný biznisman.

V sezóne 1998 / 1999 doplnil družstvo Gennadij Čeremisov, ktorý k nám prišiel z družstva, ktoré dominovalo vo francúzskej lige, PUC Paríž. Od nás prestúpil do Lausanne, momentálne pôsobí takisto v švajciarskej lige, ale už ako hrajúci tréner.

V prvej sezóne prestavby, pred pár rokmi pomáhal našim mladým hráčom Ondřej Michálek. Prišiel k nám s trojročnou perspektívou z Aera Odolena Voda. Jeho túžba napredovať nebola veľká, už ho tu zrejme neuvidíte. Rok na to prišiel vyučovať chalanov aj Michal Palinek na pozíciu libero.

Tri roky hral vo VKP (2003 - 2006 ) Čech, Zdeněk Haník ml.

Od novembra 2006 hral dve sezóny na pozícii smečiara Maxim Begmenko (UKR)

Od januára 2011 pomohol k 11.tiulu Carlos Alberto Moreira z Brazílie.

Pre riadenie volejbalu na Slovensku, ktoré má prvky podobné Nemecku v tridsiatych rokoch 20.storočia serieeme na to a na ďalších legionárov si Bratislava musí počkať.

 
UNITOP SOITRON RUCANOR KOMPAVA TPD Hummel Facebook stránka UNIQUA TASR
Bratislavský samosprávny kraj
Malovaný rovník
Malovaný rovník
Enitech
Nadacia SPP
Bratislava
 
Top! Top!